İktidarsızlık Nedir

İktidarsızlık Nedir? Tedavisi Nasıldır

İktidarsızlık Nedir? Toplum da iktidarsızlık, tıp da ise erektil difonksiyon yani kısaca ereksiyon problemi anlamına gelmektedir. Cinsel birleşmeyi sağlayan ereksiyonun gerçekleşmemesi iktidarsızlığın ana nedenidir. Ayrıca ereksiyon probleminden söz etmek için bunun sürekli halde olması gerekir. Zira sürekli olmayan ereksiyon problemleri psikolojik nedenlere bağlı olabilir.

İktidarsızlığın Toplumda Görülme Sıklığı?

Cinsel performans erkekler için çok önemli konulardan biridir. Penisin erekte olamaması ve diğer başka nedenler erkekler tarafından genelde gizlenen konulardır. Yapılan bilimsel çalışmalar ise her 10 erkekten bir tanesinin ereksiyon probleminin olduğunu ortaya koymuştur. Buna ek olarak yaş ilerledikçe bu oran daha da artmaktadır.

Erkeklerin yukarıda bahsettiğimiz oranının da sadece %10 ‘nu buna çere aramaktadır. Ereksiyon problemi olup, doktorundan destek almayanların da ne kadar yüksek oranda olduğu gözle görülmektedir. Bunun nedenlerinden en önemlisi ise toplumsal baskı ve utanma durumudur. Yani şunu diyebiliriz ki ereksiyon problemi yaşayanların çoğu bu konu için çare aramamaktadır.

İktidarsızlık neden ortaya çıkar?

İktidarsızlığın ortaya çıkmasındaki en büyük neden stres vb… psikolojik nedenlerdir. Ancak bazı zamanlarda fazla alkole bağlı olarak da bu durum görülebilir. Bu ise pek de endişe edilecek bir durum değildir. Ayrıca psikolojij nedenlerden dolayı erekte olamayan erkeklerin, diğer ilişkide bunu aklına getirmesi ve hatırlaması cinsel ereksiyonun gerçekleşmesinde önemli bir engeldir. Buna da verilen ad organik nedenlerden kaynaklanan cinsel isteksizliktir. Çok önceleri cinsel isteksizlik tamamıyla psikolojik nedenlere bağlanıyordu. Lakin son dönemlerde bunun içine organik ve psikolojik nedenler de sokuldu

Ayrıca cinsel isteksizliğin ana hatlarıyla incelenmesi gerekir. Cinsel uyarıcı erkekler de bazı kimyasal etkileşimlere neden olmaktadır. Peniste gerçekleşen kan pompalanması penisin sertleşmesine neden olmaktadır. Sonrasında ise kan pompalanma azalarak damarlardaki gerilim azalmaktadır. Bu etkileşimi etkileyen birçok neden de penisin sertleşmesini engellemektedir.

Fiziksel nedenler
  • Kan pompalanması sonucu peniste toplanan kanın azalması.
  • Damarların zamansız kapanması nedeniyle kan pompalanmasının birden azalması.
  • Penis bölgesindeki damarların hasar görmesi.
  • Hormonel bazı bozukluklar
  • İlaç kullanımından kaynaklanan yan etkiler
  • Madde bağımlılığı
  • İnsülin kullanımı, şeker hastalığı
  • Yüksek tansiyon
  • Penis bölgesindeki hastalıklar
  • Sinir sistemindeki hasarlar

Psikolojik Nedenler

Ereksiyonun ortaya çıkmasındaki en büyük neden psikolojiktir. Psikolojik nedenler çok farklılık gösterdiğinden dolayı maddelendirmenin doğru olmadığını düşünüyoruz.

İktidarsızlık tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle doktorun ereksiyon probleminin neden kaynaklandığını belirlemesi gerekmektedir. Bununla beraber ortaya çıkan rahatsızlık her ne ise tedavinin nasıl yapılacağı ve nasıl uygulayacağını belirlemesi gerekmektedir.

Cinsel problem eğer psikolojik ise bunun tedavisi, diğer nedenlere nazaran tedavisi daha kolay olabilmektedir. Bazı cinsel terapilerle bu sorun çözülebilmektedir. Erkekler için kamagra jel son derece etkili bir iktidarsızlık tedavisi ilacıdır.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

SİPARİŞ VER TIKLA ARA
Kamagra jel